PAP o Raporcie FLB - "Raport: W 2022 r spadł udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek GPW"
2023-11-20

"Pod koniec 2022 r kobiety stanowiły 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. Ich udział w tych gremiach spadł o 0,7 punktów proc. w porównaniu z 2021 r. - wynika z raportu Uniwersytetu SWPS "Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu."

Jak poinformowali autorzy raportu "Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu", objął on wszystkie spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w latach 2017-2022. Podsumowali, że pod koniec 2022 r. kobiety stanowiły zaledwie 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. Ich udział spadł o 0,7 punktów procentowych (pp.) w porównaniu z 2021 r. Zwrócono uwagę, że 74,2 proc. spółek spoza największych indeksów GPW w ogóle nie ma kobiet w zarządzie, a 46,9 proc. w radzie nadzorczej."

Przeczytaj więcej

« Powrót do listy materiałów